اخبار و رویدادها

وزیر توسعه ترکیه خواستار آشنایی بیشتر مردم ترکیه و ایران با یکدیگر شد
ADMIN

وزیر توسعه ترکیه خواستار آشنایی بیشتر مردم ترکیه و ایران با یکدیگر شد

وزير توسعه ترکيه خواستار آشنايي بيشترمردم ترکيه و ايران با يکديگر شد
آنکارا- ايرنا- وزير توسعه ترکيه و رييس کميسيون مشترک اقتصادي ايران و ترکيه، بر لزوم آشنايي بيشتر مردم ترکيه و ايران از يکديگر تاکيد کرد.
وزير توسعه ترکيه خواستار آشنايي بيشترمردم ترکيه و ايران با يکديگر شد
به گزارش امروز (جمعه) ايرنا از آنکارا، 'جودت ييلماز' در مراسم افتتاح خانه ايران در منطقه 'کچي اورن' استانبول در چارچوب جشنواره بين المللي رمضان اين مطلب را عنوان کرد.

وي ماه رمضان را ارزش مشترک جهان اسلام خواند و با ابراز اميدواري به اينکه ماه رمضان موجب تقويت علايق بين مسلمانان شود، گفت: ايران داراي پيشينه فرهنگي و تاريخي عميق و ريشه داري است و مردم دو کشور بايد بيش از پيش يکديگر را بشناسند.

عليرضا بيگدلي سفير جمهوري اسلامي ايران در آنکارا نيز طي سخناني با تشکر از شهرداري منطقه کچي اورن گفت: ايران تاکنون شش بار در اين جشنواره شرکت کرده است.

وي با ابراز اميدواري به اينکه دوستي ايران و ترکيه نمونه اي براي کشورهاي مسلمان باشد از مردم ترکيه که خواستار شناسايي بيشتر ايران هستند براي سفر به ايران دعوت کرد و گفت: در اين جشنواره نمونه هاي کوچکي از فرهنگ و هنر ايران معرفي شده است.

در مراسم افتتاخ خانه ايران در منطقه کچي اورن آنکارا؛ علاوه بر اجراي برنامه تواشيح، نمونه هايي از ورزش زورخانه کشورمان نيز به نمايش درآمد.

به گفته مصطفي آک شهردار منطقه کچي اورن در جريان جشنواره بين المللي رمضان که ششمين دوره آن در سالجاري برگزار مي شود 18، کشور اسلامي شرکت کرده اند و در جريان اين جشنواره فرهنگ و تمدن اين کشورها معرفي مي شود.
منبع : ایرنا

 

مطلب قبلی ایرنا و آناتولی بر گسترش همکاری های خبری تاکید کردند
مطلب بعدی اردوغان: توافق ایران و 1+5 تحولی مثبت و مهم است
Print
1477 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید