اخبار و رویدادها

ایرنا و آناتولی بر گسترش همکاری های خبری تاکید کردند
ADMIN

ایرنا و آناتولی بر گسترش همکاری های خبری تاکید کردند


ايرنا و آناتولي بر گسترش همکاري هاي خبري تاکيد کردند
تهران - ايرنا - در ديدار حکمت گوک مدير بخش فارسي خبرگزاري آناتولي ترکيه و هيات همراه وي با محمد خدادي مديرعامل ايرنا ، طرفين بر توسعه همکاري هاي خبري تاکيد کردند.
ايرنا و آناتولي بر گسترش همکاري هاي خبري تاکيد کردند
مديرعامل ايرنا در اين ديدار با مثبت ارزيابي کردن تصميم خبرگزاري آناتولي براي راه اندازي بخش فارسي اين خبرگزاري، اين اقدام را کمک موثري براي ارتقا سطح شناخت مردم و مسوولان دو کشور از يکديگر دانست.
خدادي با اشاره به آغاز برنامه هاي تحول در مدل و ساختار خبرگزاري جمهوري اسلامي در دوره جديد ، تغييرات بنيادي در کارکرد و فرايندهاي خبرگزاري ها را با توجه به رشد فزاينده رسانه هاي مجازي ضروري خواند.
وي همچنين به سابقه ديرينه همکاري خبري بين ايرنا و آناتولي اشاره کرد و گسترش و توسعه اين همکاري ها را بويژه در چارچوب سازمان همکاري هاي اقتصادي - اکو و دي هشت مهم ارزيابي کرد.
مديرعامل ايرنا توسعه روابط ميان دو کشور را نيازمند شناخت واقعي مسوولان و مردم دو کشور از ظرفيت ها و توانمندي هاي يکديگر دانست و نقش خبرگزاري هاي ايرنا و آناتولي را در اين زمينه مهم خواند.
خدادي با اشاره به تحولات منطقه ، جريان اطلاع رساني در جهان را يکسويه توصيف کرد و گفت: «يکي از اختلالات و مشکلات اصلي در عرصه رسانه ، اطلاع رساني غلطي است که از سوي طرف ثالث در مورد کشور ها صورت مي گيرد و باعث ايجاد انحصار خبري و اطلاع رساني مي شود.»
وي با مهم خواندن نقش همکاري هاي خبري بين کشورها در خنثي کردن جريان يکسويه خبري، ظهور شبکه هاي اجتماعي را موجب شکسته شدن انحصار خبري و اطلاع رساني دانست .
در ادامه اين ديدار، مدير بخش فارسي خبرگزاري آناتولي با اشاره به تصميم اين خبرگزاري براي راه اندازي بخش فارسي، اين اقدام را زمينه ساز دسترسي مستقيم مردم ايران به اخبار و تحولات ترکيه عنوان کرد .
وي همچنين به روابط دوستانه دو کشور اشاره کرد و افزود: ايران و ترکيه دو کشور دوست و همسايه هستند و از نظر سياسي و تجاري روابط خوبي دارند و نمي توانند يکديگر را ناديده بگيرند و اخبار خود را از ساير خبرگزاري ها دنبال کنند. 
در اين ديدار مليح اهيسحالي به عنوان رئيس جديد نمايندگي خبرگزاري آناتولي در تهران معرفي شد.
ييلماز يامان مدير بخش آسيا و اقيانوسيه خبرگزاري آناتولي و زينب بيچکي اوغلو رئيس سابق نمايندگي آناتولي در تهران ، حکمت گوک را در اين ديدار همراهي مي کردند.

منبع : ایرنا

مطلب قبلی دیدار سفیر ایران با جودت ایلماز
مطلب بعدی وزیر توسعه ترکیه خواستار آشنایی بیشتر مردم ترکیه و ایران با یکدیگر شد
Print
1062 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید